Outsourcing IT- krok po kroku – optymalizacja kosztów Warszawa

Outsourcing IT Warszawa

Optymalizacja kosztów IT ? Dobrze trafiłeś. Przedstawimy Ci na czym opierają się różne rodzaje outsourcingu informatycznego.

Wszystkie zalety jakie niesie za sobą outsourcing IT Warszawa sprawiają, że ten rodzaj obsługi informatycznej staje się coraz bardziej popularny wśród małych, średnich i dużych firm. To od rozmiaru przedsiębiorstwa zależy jaki typ outsourcingu zostanie wybrany. 

Rodzaje outsourcing IT jakie oferujemy:

  • Pełny – najczęściej stosowany model obsługi. Opiera się na kompleksowym wsparciu w zakresie informatycznym. Zdecydowanie największą zaletą tego rodzaju jest minimalizacja kosztów. 
  • Częściowy – częściowe przekazanie obowiązków informatycznych na firmę zewnętrzną. Jego cechą charakterystyczną jest elastyczność co pozwala on na dostosowanie czynności do aktualnych potrzeb. 
  • Na życzenie – stworzony z myślą o małych firmach. Zazwyczaj nie dysponują one dużymi budżetami, aby na stałe współpracować z zewnętrzną firmą IT. Opiera się głownie na pomocy informatycznej doraźnie, gdy jest taka potrzeba.

Wyróżnić można również grupy outsourcing informatycznego Warszawa pod kątem lokalizacyjnym:

  • Lokalny -przypisuje obowiązki związane z obsługą IT na firmę z tej samej grupy lokalnej. Oznacza to, że zleca zadania specjalistom w obrębie blisko położonych obok siebie krajów. 
  • Zdalny – zlecenie zdalnej obsługi informatycznej firmom, które znajdują się w dużej odległości od przedsiębiorstwa. Polskie przedsiębiorstwa najczęściej zlecają offshoring przedsiębiorstwom w Azji.

Najważniejsze pytanie jakie musi zadać sobie właściciel przedsiębiorstwa to to w jakiej mierze chce współpracować z firmą zewnętrzną. Każdy rodzaj usług posiada swoje zalety jak i wady i nie wszystko to co sprawdza się w jednej firmie, sprawdzi się u Państwa. Outsourcing IT to to przede wszystkim optymalizacja kosztów, które przydadzą się w każdym przedsiębiorstwie.

Zapraszamy do kontaktu https://jeton.pl/kontakt/ oraz na nasz profil na Facebooku! https://www.facebook.com/JetonOutsourcingInformatyczny

Napisz do nas

Jesteśmy gotowi do działania i czekamy na Twoją wiadomość. Niezależnie od tego, czy masz pytania, pomysły, czy po prostu chcesz się przywitać, nie wahaj się napisać. Jesteśmy przekonani, że najlepsze rzeczy rodzą się z inspirującej współpracy.